HiQ

HiQ Finland

HiQ toteuttaa laadukkaita ja moderneja digitaalisia ratkaisuja tehostamaan asiakkaan liiketoimintaa ja helpottamaan ihmisten arkea.

Mitä on HiQ

HiQ yksinkertaistaa ihmisten elämää teknologian avulla. Kehitämme asiakkaidemme liiketoiminnan tarpeisiin mutkattomia ja kestäviä käyttäjäystävällisiä ratkaisuja, joissa yhdistyvät tasapainoisesti teknologia, design, vuorovaikutus ja viestintä. Palvelutarjontamme kattaa koko ketjun ideasta valmiiseen palveluun ja palvelun elinkaaren aikaiseen tukeen ja jatkokehitykseen.

Useimmat projekteista alkaneet asiakkuutemme ovat kypsyneet pitkäaikaisiksi kumppanuuksiksi, joissa tuotamme arvoa usealla rintamalla. Asiakkaillemme toteuttamamme palvelut ovat lähes kaikkien suomalaisten käytössä suoraan tai välillisesti.

Suomen lisäksi HiQ-konserni palvelee kansainvälisiä markkinoita neljässä eri maassa 11 toimiston ja yli 2000 asiantuntijan voimin.

Nimemme on lyhenne tärkeimmästä tavoitteestamme - "High Quality".

HiQ

Avainhenkilöt

Jukka Rautio
Toimitusjohtajajukka.rautio@hiq.fi+358 9 4355 860
Mika Huovinen
Varatoimitusjohtaja, Business Directormika.huovinen@hiq.fi+358 40 503 8725
Pasi Anila
Myyntijohtajapasi.anila@hiq.fi+358 400 30 1400
Mika Kinnunen
Alihankintamika.kinnunen@hiq.fi+358 45 111 0174
Jani Laitasalo Kekkonen
Liiketoimintajohtaja, Digital Business & Managed Servicesjani.laitasalo.kekkonen@hiq.fi+358 400 612 644
Juuso Pihamaa
Liiketoimintajohtaja, Great Apesjuuso.pihamaa@hiq.fi+358 40 750 5539
Timo Maisila
Liiketoimintajohtaja, Automaatiottimo.maisila@hiq.fi+358 40 776 0968
Tiina Laaksonen
HR & Recruitmenttiina.laaksonen@hiq.fi+358 50 431 06 82
Heikki Tammela
Frends-myyntiheikki.tammela@hiq.fi
Pekka Hyvönen
Talousjohtajapekka.hyvonen@hiq.fi+358 9 4355 860
Yhteys

Ota yhteyttä ja kysy lisää